Pronájmy v Orlických horáchOrlické hory

Říčky v Orl. horách - U sv. Josefa
Říčky v Orl. horách
U sv. Josefa


Deštné v Orlických horách
Deštné v Orlických horách


Jizerské hory

Hrabětice - Jizerské
Hrabětice

Nabízíme k pronájmu plně zařízenou udržovanou chalupu s oploceným pozemkem cca 850 m2.

Před 10 lety částečně rekonstruovaná venkovská chalupa se nachází v podhůří Orlických hor. Je situována do malebného zákoutí polosamoty zvané Čestice – Horka, zčásti obkroužené tokem podhorské řeky Divoké Orlice a zčásti smíšeným lesem a malým  lesním jezírkem – bývalým písákem.

Výše uvedená řeka se nachází 80 - 100 m od naší rekreační chalupy a poskytuje možnost sportovního rybolovu, přírodního koupání v čisté horské říčce, která je součástí chráněného přírodního parku. Sportovní rybář si zde přijde na své, v řece žije mnoho druhů ryb, počínaje běžným pstruhem potočním a lipanem, dále zde možno chytit úhoře, okouny, štiky a všemi rybáři pro svoji bojovnost ceněnou parmu. Při rybolovu a nutném štěstí lze pozorovat také létající drahokamy – lednáčky. Pro sportovně založené hosty lze nabídnout možnost projížďky na kolech, na koních a také využití tenisových kurtů vzdálených cca 5 km po toku řeky v sousední vesnici. Smíšený les nabízí také možnost houbaření a vycházek. V zimě za příhodných klimatických podmínek lze zamrzlý písák využívat k bruslení a okolí při dobrých sněhových podmínkách je vhodné na vyjížďky na běžkách. Blízkost Orlických hor i se všemi lyžařskými středisky vzdálenými minimálně 25 km předurčuje naši chalupu také k zimní rekreaci. Při výčtu rekreačních možností při pobytu na našem víkendovém domě nelze zapomenout na blízkost krásných historických objektů - jako jsou hrady Potštejn a Litice, zámky Častolovice, Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Orlicí, zajímavých památníků naší vzdálené i blízké historie - jako jsou objekty vojenského opevnění v podhůří Orlických hor - Hanička, Dobrošov atd.

Samotná pronajímaná nemovitost se skládá z oplocené udržované zahrady cca 850 m2 velké. K parkování auta je k dispozici velká cca 8 m dlouhá garáž, kde hosté najdou též k dispozici zahradní grill, drobné nářadí, kryté griloviště, pro děti malý nafukovací bazén, stůl na stolní tenis. Garáž je průchozí, přičemž druhými vraty garáže se dostaneme na polouzavřený jihozápadně situovaný dvorek s navazující velkou krytou terasou s výhledem jihozápadně do malého údolíčka. Romantické jsou především večery se západem slunce, které si může host na této terase se sklenkou něčeho dobrého skutečně vychutnat. Navazující prázdninový dům se skládá ze vstupní chodby, dvou ložnic – jedné třílůžkové (jedna dvojpostel a jedna postel jednoduchá) a jedné dvoulůžkové ložnice - manželská postel. K dispozici dle potřeby je též mobilní dětská postýlka. Ve velké obytné kuchyni host najde vše potřebné od dostatečného množství nádobí a příborů, varnou konev, ledničku, čtyřplotýnkový elektrický sporák, průtokový  bojler, překapávač kávy, mikrovlnou troubu a krásná historická kachlová kamna. Navazující koupelna je prostorná, velká s vanou, sprchovým koutem a koutem s WC. Obývák je prostorný, vybavený velkou sedací soupravou, pěkným krbem s ventilátorem, barevnou TV, satelitem, videem a Hi-Fi sestavou. Celý objekt je vytápěn kachlovými kamny v kombinaci s krbem v obýváku a ve všech místnostech jsou dále instalovány elektrické přímotopy se zálohou dalších dvou mobilních dle potřeby.

Standartně je tedy naše chalupa vhodná pro jednu rodinu, event. rodinu s prarodiči, v případě potřeby však lze využít, po dohodě s majitelem, též kapacitu obývacího pokoje kde se mohou vyspat pohodlně další tři lidé.


Aktuální předpověď počasí pro lokalitu obce Čestice v podhůří Orlických hor.
Naplánujte si dopředu svůj volný čas.

Dlouhodobá předpověď počasí

 
admin